ZALIUKAS.COM

APLINKOS TVARKYMO PASLAUGOS

+37060997607 +37061269626

1)Vejos purškimas nuo piktžolių

2)Vejos tręšimas

3)Žolės naikinimas

 

 

1) Vejos purškimas nuo piktžolių:

 Cheminis kovos būdas su piktžolėmis taikomas tuomet, kai veja užima didelius plotus, nors herbicidais galima purkšti ir mažesnio ploto vejas. Herbicidai vejos purškimui parenkami pagal Jūsų vejoje vyraujančių piktžolių tipą: vieni herbicidai efektyvesni naikinant kiaulpienes, kiti – asiūklius ir pan. Veiksmingiausiai herbicidai naikina jaunas ir sparčiai želiančias piktžoles. Todėl tinkamiausias metas nupurkšti veją yra sezono pradžia – pavasaris, kai oro temperatūrai pakyla virš +10°C. Tačiau cheminiu būdu kovoti su piktžolėmis galima visą sezoną – nuo pavasario iki rudens. Svarbiausia, kad oro temperatūra būtų aukštesnė nei +10°C. Vis dėlto herbicidai efektyviau veikia 20–22°C. Purškimui parenkama šilta, sausa ir nevėjuota diena, kai piktžolių lapai sausi. Labai svarbu, kad po nupurškimo herbicidais bent 2–3 valandas nelytų. Vejos nors 3–4 dienas iki ir po purškimo reikėtų nepjauti. Taip pat svarbu purškimo herbicidais grafiką derinti su tręšimo grafiku: piktžolėms nunykus, veja tuoj pat tręšiama. Vienkartinis herbicidų panaudojimas susilpnina chemikalams jautrias piktžoles ir sulėtina jų augimą visą vegetacijos laikotarpį. Vis dėlto norint užtikrinti visišką piktžolių sunaikinimą rekomenduojame veją nupurkšti pavasarį ir vasaros pabaigoje (ar rudens pradžioje).


2)Vejos tręšimas :
Vejos poreikis tam tikriems cheminiams elementams priklauso nuo sezoniškumo.
• Pavasarį , atlikus aeraciją, vejai labiausiai reikia azoto. Žolė po žiemos yra nusilpusi, o azotas padės jai greičiau sudygti ir suteiks gražią žalią spalvą.
• Vasarą vejai gali pritrūkti drėgmės, o aukšta temperatūra nualina ją. Labai svarbu veją pakankamai laistyti ir taisyklingai (nei per mažai, nei per daug) bei reguliariai pjauti. Tačiau to nepakanka: Jūsų vejai labai pravers kompleksinės trąšos su ilgalaikio poveikio (lėtai tirpstančiomis) azoto granulėmis.
• Rudenį, baigiantis sezonui, veja tręšiama fosforo, kalio ir geležies turinčiomis trąšomis. Šie cheminiai elementai padidina vejos atsparumą įvairioms ligoms ir paruošia žolynus žiemai.

Parinksime Jūsų vejai tinkamiausias trąšas pagal vejos tipą, dirvožemio sudėtį, drėgmę, sezoniškumą ir patręšime Jūsų veją.

 3)Žolės naikinimas

Jeigu norite visiškai sunaikinti žolę, galima nupurkšti stipria chemija.